четверг, 8 марта 2012 г.

Філософія паркуру


Паркур не так однозначна, як це може здатися. Себастьян Фукан не захотів бути в тіні Девіда Белля і пішов своєю дорогою. Він заснував нову дисципліну - free running. Відмінність її в тому, що в ній подолання перешкод проводиться красивими рухами. Не варто мети подолати перешкоду будь-яку ціну. Зробити це потрібно якомога красивіше.
 
Шанувальники фрірана стверджують наступне: "Важливо знайти гармонію між тілом і перешкодою. Рух має бути елегантним. Який сенс у тому, що ти просто багато стрибаєш? Набагато краще, коли ти можеш сказати після виконання трюка:" Так, я зробив це красиво ".
 
Трейсер Давид Белль відповідає їм досить різко: "Паркур придумали солдати у В'єтнамі. Його функцією були втеча від небезпеки або досягнення мети. Я б хотів зберегти цей принцип паркура. Треба бачити різницю між корисним і тим, що абсолютно безглуздо в критичних ситуаціях. Все, що не приносить користі - не паркур. І якщо ви займаєтеся вуличною акробатикою, з однією лише метою - повиделиваться, не треба стверджувати, що це паркур. Акробатика була і раніше, у паркура інші цілі ".
 
Такі от різні філософії. Яка ближче Вам - вирішуйте самі. І те, і інше має право на існування.
 
Давид Белль одержує задоволення від самого факту подолання перешкод. Мета взята, і це найголовніше, не важливо, як це виглядало з боку. А ось Себастьян Фукан шукає гармонію в самому процесі. Все повинно бути гармонійно, красиво.

Можна сказати, що для Белля паркур - це спорт, а для Фукана паркур - це мистецтво. Але це не означає, що щось з цього краще, а щось гірше. Це просто трохи різні речі, близькі різним людям. Кожна філософія вражає своїми амбіціями і здатна залучити всі нових і нових людей.

Приємно, що є можливість знайти себе в цих філософіях. Кожному близько щось своє, в чому він готовий удосконалюватися і завойовувати все нове. Від цього виграє сам паркур, захоплюючи в свої ряди амбітних людей, яким є що доводити.

Якщо Ви стоїте перед вибором філософії, то немає необхідності питати чиюсь думку з цього приводу. Вирішіть для себе, що Вам ближче, де Ви відчуваєте себе. Але якщо помилитеся у виборі, то нічого страшного - завжди є можливість піти іншою дорогою і врешті-решт прийти туди, куди так хотілося.